Історія

Історія Донецького обласного центру технічної творчості  дітей та юнацтва

Технічна творчість у Донецькій області почала свій розвиток у 30-ті роки з моменту створення станцій юних техніків. У березні 1934 року обласний відділ народної освіти прийняв постанову про організацію Донецької

(Сталинської)обласної дитячої першої технічної і сільськогосподарської станції. Станція повинна була стати організаційно-методичним центром дитячої технічної і сільськогосподарської творчості для шкіл області. Станція отримала приміщення у будинку № 52 за адресою:  вул. М. Горького. Першим директором був призначений Дяков Петро Ілліч. В закладі працювало 3 відділи: технічний, сільськогосподарський, відділ масової роботи. Штат складався із 86 осіб.

До технічного відділу відносилися: електротехнічний кабінет, хімічний, радіо кабінет, модельно-конструкторська лабораторія, авіамодельна лабораторія, фотолабораторія. На базі відділу працювали гуртки електротехніків, хіміків, геологів-мінерологів, конструкторів діючих моделей, автомобілістів, авіамоделістів, фотолюбителів. Технічними гуртками було охоплено 450 вихованців м. Донецьк. Підсумки роботи підводилися на щорічних виставках,змаганнях. У такому стані Станція проіснувала до 1941 року. У 1948 році обласна станція поновила свою роботу. Станцію прийшлося відновлювати. На той час штат станції складався з 4-х одиниць: директор, завгосп, методист і технічний працівник. Такий штат зберігався до 1966 року. Робота станції  була направлена на організацію нових напрямків технічних гуртків: автоматики, модельно-конструкторські, судномодельні, моделювання промислових та сільськогосподарських машин. Юні техніки почали брати участь в обласних, республіканських, всесоюзних змаганнях, виставках, конкурсах. У 1965 році по індивідуальному проекту було розпочато будівництво нового приміщення Донецької обласної станції юних техніків, а в жовтні 1966 року юні техніки отримали нове приміщення з сучасними лабораторіями, верстаками, радіовимірювальними приборами, інструментами. У 60-ті роки з’являється новий напрямок – спортивно-технічний – картинг. У 1968 році в Донецькій області було створене товариство «Поиск», що в 1984 році було реорганізоване в Донецьку Малу академію наук (МАН), що працювала на базі Донецького обласного центру технічної творчості дітей та юнацтва. 

У 2014 році наказом департаменту освіти і науки  Донецької обласної державної адміністрації № 401 від 24.11.2014 Центр було переміщено в м.  Слов’янськ Донецької області.  В Центрі працюють 35 педагогічних працівників, з них – 11 сумісників. Гуртковою роботою охоплено 1155 вихованців. Гуртки розташовані на базі ЗОШ, шкіл-інтернатів, станцій юних техніків в містах та районах області, та працюють за напрямами:

Спортивно-технічний:          авіамоделювання,        судномоделювання,

конструювання повітряних зміїв, ракетомоделювання, спортивна радіопеленгація; Інформаційно-технічні: юні користувачі ПК, цікава інформатика, основи комп’ютерного набору (для дітей з особливими потребами);

Предметно-технічні: радіоелектронне конструювання, юні оператори аматорської служби радіозв’язку;

Початково-технічні: початково-технічне моделювання;

Художньо-технічні: цифрове фото, виготовлення сувенірів, моделювання іграшок-сувенірів, технічний дизайн, паперопластика;

Художньо-естетичні: живопис, різьблення по дереву, бісероплетіння, гончарство.

Багато уваги приділяється національно-патріотичному вихованню молоді. Педагогічні працівники беруть активну участь у тренінгах, семінарах з НПВ і залучають вихованців та їх батьків до участі у виховних заходах.

Робота методичного кабінету направлена на підвищення рівня науковотехнічної, загальнокультурної та професійної підготовки педагогічних працівників, залучення педагогів області до розроблення навчально-методичних посібників, науково-методичного супроводу освітніх процесів.

Перспективи розвитку центру:

розширення мережі гуртків технічного напряму;

пошук нових, більш раціональних та ефективних форм і методів організації

гурткової роботи; взаємодія з установами та організаціями різних рівнів та форм підпорядкування в галузі науки і техніки. 

Наша робота

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Корисні посилання