Про нас

Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва

Донецький обласний центр технічної творчості дітей та юнацтва – заклад позашкільної освіти, основним напрямком якого є науково-технічний, що передбачає залучення вихованців до активної діяльності, розвитку їхніх творчих здібностей, розширення наукового світогляду, формування стійкого інтересу до пошукової діяльності, оволодіння практичними уміннями та навичками з технічних видів спорту, популяризації, подальшого розвитку та активізації декоративно-ужиткового мистецтва у закладах позашкільної освіти області.

З метою підвищення освітнього рівня педагогічних працівників закладів позашкільної освіти області, ДОЦТТДЮ проводить обласні семінари-практикуми з керівниками гуртків різних напрямків, з методистами, директорами та заступниками директорів з організації науково-технічної творчості та навчально-виховного процесу.

ДОЦТТДЮ співпрацює з Костянтинівською, Краматорською, Дружківською, Добропільською, Покровською, Торецькою, Волноваською, Маріупольською, Бахмутською, Слов’янською станціями юних техніків та районними центрами науково-технічної творчості. Популяризація технічної творчості здійснюється шляхом залучення учнівської молоді до проведення районних, обласних та Всеукраїнських масових заходах.

Відповідно до обраного напряму позашкільної освіти ДОЦТТДЮ працює над педагогічною проблемою: «Впровадження інноваційних технологій в освітню діяльність закладу з метою підвищення якості навчально-виховного процесу та формування національної самосвідомості, художньо-естетичної культури дітей у процесі позашкільної освіти».

У закладі працює три відділи: спортивно-технічної роботи,  початкового технічного моделювання та декоративно-ужиткової творчості, організаційно-масової роботи.

Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, Положенням про позашкільний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06 травня 2001 року № 433, Положеням про центр, будинок, клуб науково-технічної творчості учнівської молоді, станцію юних техніків, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2003 року № 238, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 08 травня 2003 року за № 356/7677, іншими законодавчими і нормативно- правовими актами, що регулюють діяльність закладів освіти, наказами департаменту освіти і науки облдержадміністрації, розпорядженнями голови облдержадміністрації, рішеннями обласної ради.

Основними напрямками діяльності Центру є:

  • навчально-виховна робота з науково-технічного, декоративно-ужиткового напрямків, що передбачає залучення вихованців до активної діяльності, оволодіння практичними уміннями та навичками у різних видах техничної творчості, організацію змістовного дозвілля;
  • організаційно-масова робота в системі освіти серед учнів загальноосвітніх шкіл, шкіл-інтернатів з дітьми-сиротами та інвалідами, спрямована на активізацію дитячої та юнацької творчості, пошук, розвиток та підтримку обдарованих дітей, на забезпечення змістовного дозвілля;
  • інформаційно-методична робота спрямована на вдосконалення форм та методів позашкільної освіти, активізацію дитячої творчості, забезпечення умов для самовизначення особистості.

Основні види діяльності:

  • навчальні заняття в гуртках, майстернях, лабораторіях та інших творчих об’єднаннях дітей, учнівської та студентської молоді;
  • інформаційно-методична робота у формі семінарів, конференцій, методичних об’єднань, шкіл та осередків передового досвіду, консультацій, методичних рекомендацій серед учнівської молоді, педагогічної та батьківської громадськості;
  • організація та проведення обласних масових заходів з науково-техничної творчості серед дітей, учнівської та студентської молоді, забезпечення підготовки та участі збірних команд (делегацій) області у заходах Міністерства освіти та науки України у вигляді зборів, змагань, акцій, конкурсів, виставок, ярмарок дитячої творчості тощо;
  • проведення виховних та спортивно-технічних заходів серед вихованців станцій юних техніків та центрів технічної творчості Донецької області.

Діяльність гуртків та інших творчих груп відбувається за профілями спортивно-технічного, інформаційно-технічного, художньо-естетичного, декоративно-ужиткового та інших.

До Центру можуть зараховуватись вихованці (учні, слухачі) віком від 5 до 18 років.

Прийом вихованців до Центру здійснюється протягом навчального року (у міру закінчення комплектування гуртків, груп та інших творчих об’єднань) за їх бажанням і на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють. Для зарахування вихованців до окремих гуртків, об’єднань («Юні картенгисти», «Юні автомобілісти» тощо) потрібна довідка медичного закладу про відсутність у них протипоказань для занять у такому гуртку, об’єднанні.

Навчально-виховний процес ДОЦТТДЮ здійснюється за типовими навчальними програмами, затвердженими МОН України. Мова навчання – українська. Заняття у гуртках проводяться безкоштовно. 

 

Наша робота

Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Корисні посилання