Повітряні змії

Повітряні змії

Гурток розташований на базі Станції юних техніків м. Краматорська, ДОЦТТДЮ.

Заняття проводяться за навчальними програмами МОН України (Навчальні програми з позашкільної освіти науково-технічного напряму за ред. Биковського Т.В., Шкури Г.А. – К.: УДЦПО, 2014. – Випуск 1. – 263 с., – Випуск 2. – 207 с.)

Заняття гуртка конструювання та виготовлення повітряних зміїв є одним із ефективних шляхів профорієнтаційної та практичної підготовки учнів. Саме в таких гуртках роблять перші кроки майбутні конструктори авіаційної та космічної техніки, провідні спеціалісти цієї галузі, яка у наш час розвивається швидкими темпами.

IMG_1249 IMG_1250

Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:

  • пізнавальної: ознайомлення з історією розвитку авіації, основами технічного конструювання, авіа любительства, технологіями конструюван­ня повітряних зміїв;
  • практичної: формування вмінь і навичок роботи з різним інструментом; виготовлення моделей повітряних зміїв за кресленнями; конструювання різноманітних літальних об’єктів;
  • творчої: формування технічного мислення, розвиток конструкторських здібностей, навичок виготовлення моделей повітряних зміїв власної конструкції;
  • соціальної: формування стійкого інтересу до технічної творчості; виховання культури праці, розвиток творчої ініціативи, позитивних якостей емоційно-вольової сфери особистості: працелюбства, відповідальності.

 

Програма гуртка спрямована на формування в учнів системного мис­лення, вміння бачити зв’язок технічної творчості з предметами шкільно­го курсу. Програма включає елементарні відомості з математики, природознавства, фізики, розкриваються питання історії, мистецтва та суспільствознавства.

 

 

Головне у практичній роботі гуртка — проведення льотних випробу­вань моделей, тренувальних запусків.

Для розвитку творчих здібностей учнів проводжу конкурси та захисти проектів. Особливу увагу приділяю виробленню в учнів практичних навичок роботи із застосуванням сучасних технологій.

IMG_1260

 

 

Учні вивчили: дані про історію авіації, космонавтики та авіамоделізм, типи літальних апаратів, властивості повітря, піднімальну силу й центр ваги тіла; властивості паперу та пінопласту, металів і пластмас; матеріали, пиломатеріали та породи і властивості дерев, які використовують для виготовлення моделей повітряних зміїв; технологію роботи з папером і пінопластом; склеювання паперу та пінопласту, технологію обробки деревини, тканин, синтетичних плівок, металів і пластмас; інструмент і пристрої для пиляння деревини, фанери, пінопласту, для обпилювання та шліфування, стругання, свердління отворів, вимірювальний і розмічувальний інструмент.

IMG_1253

 

Керівник гуртка:

Любим Л.В.

Наша робота

Лютий 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Корисні посилання